Press "Enter" to skip to content

Болсонеро, Трамп и Ердоган во топ три најкорумпирани лица за 2020

Меѓународното тело на истражувачки новинари, академци и активисти секоја година го избираат победникот за наградата за најкорупирана личност на годината. Оваа година во топ три…

Мерит систем на власта: Партиска книшка и лојалност кон лидерот

Најтешко е да се освои власта. Потоа се е предвидено и познато. Ветувањето во изборната кампања за „едно општество за сите“ паѓа во вода со…

Кралот на Пласница го освои Карпош, „Пуцко Петрол“ купи вредно градежно земјиште

Населбата Тафталиџе ја „згазија“ многу урбани атентатори. Таму свои бетонски чудовишта кренаа „Настел“ на Зоран Азманов, „Адора“ на Ванчо Чифлиганец, „БИ-СИ“ на Ивица Георгиевски. Последната…

Советникот на Заев – Филип Андов Сокол е назначен за директор на затворот Шутка

Пред да стане советник на премирот Зоран Заев пред три години, Филип Андов нарекуван Сокол менаџираше локални барови и имаше еден неуспешен обид за угостител.…

WordPress Lightbox Plugin